Aktuality

14.9.2017

Vážení příznivci,

Iniciativa Československo 2018 musí ohlásit neúspěch. I přes vaši podporu se nepodařilo sestavit petiční tým a sběr podpisů. Referendum se tedy nepodaří v blízké době vyvolat. V roce 2018 zcela jistě ne. Program této iniciativy snad bude inspirací pro další generace obnovovatelů společného státu. Všem příštím aktivistům přeji mnoho štěstí!


4.1.2016

Památeční fotka z akce Československého federálního výboru na Velké Javořině 31. 12. 2015 s názvem „Chceme zpátky Československou republiku“.

IMG_0937

Velká Javořina, 31.12.2016

 

18.10. Pozvánka na česko-slovenské setkání

pozv2

7.9.

Nabídněte místo ve vašem městě pro uspořádání setkání přátel myšlenky znovusjednocení ČSR. Pokud si přejete podpořit tuto iniciativu, můžete nám poskytnout prostory (pro cca 50- 100 osob, např. restaurace) pro společenské akce – česko-slovenská setkání, která bychom chtěli pořádat. Kontaktujte nás v kladném případě.

 

2.6.thCA44467U

Soutěž o nejlepší návrh

Iniciativa Československo 2018 vyhlašuje časově neomezenou soutěž o nejlepší slogan, návrh grafiky, příp. jiný výtvor s tématem Československa. Obrázek/slogan by měl být zajímavý, vtipný, originální a měl by vyjadřovat myšlenku přátelství ČR a SR a jejich znovusjednocení. Nejlépe oceněné práce poslouží jako podklad pro plakáty, bilboardy a loga v rámci připravované kampaně.

Vaše návrhy posílejte na: ceskoslovensko.referendum@pobox.sk

 

26.5.

Nabízíme:

 • spolupráci českým a slovenským organizacím a spolkům s pořádáním petiční kampaně v ČR  a na Slovensku
 • možnost sponzoringu firmám a podnikatelům
 • práci pro grafika

 

14.5.

Oprava: počet podpisů potřebných na Slovensku opraven na 350 000.

zřízen bankovní účet pro dobrovolné příspěvky na petiční kampaň: 1035272/2070. 

 

9.5.2015

Příprava na petiční kampaň

Díky podpoře slovenských médií v posledním týdnu a podpoře občanů zejm. ze Slovenska můžeme přikročit k další fázi iniciativy, kterou je příprava na petiční kampaň, výhledově plánovaná na roky 2016/7. Pro tyto účely hledáme

 • dobrovolníky a koordinátory pro místní krajské skupiny této iniciativy, jejichž hlavní činností bude sběr, distribuce a shromažďování podpisových archů

 

1.2.2015
Spuštění internetové stránky.
1. 2. byla spuštěna internetová stránka https://ceskoslovensko2018.wordpress.com/, na které jsou uvedeny základní informace o iniciativě „Československo 2018″. Je zde k dispozici pro domluvu a jako pomocný nástroj pro spolupráci.Pro účastníky hnutí a dobrovolníky

Aktuální úkoly a činnost

 • sezvat přátele, občany a organizace tématicky spřízněné k zapojení se do iniciativy
 • vytvoření základní organizace
 • vytvoření místních organizací ve velkých městech //kdo byste se chtěl zapojit, příp. vytvořit místní organizaci, ozvěte se, prosím, zde//
 • shánění finančních prostředků na financování kampaně

různé návrhy a nápady

 • staňte se samostatným organizátorem kampaně, vytvořte skupinu na internetové síti, nebo v občanské společnosti
 • uspořádejte akci ve svém městě – mítink, přátelské setkání, přednášku, tiskovou konferenci
 • pozvěte známé osobnosti, pokud jste politik – vyjádřete se k otázce ČSR
 • napište článek, zařaďte pořad o otázce obnovení ČSR do médií
 • umístěte reklamu, banner, plakát
 • sdílejte tuto stránku jako odkaz
 • hlasujte v anketě
 • buďte v kontaktu

        Další:

 • Reklamní plocha, bilboard, vývěsní místo… Podporovatelé a příznivci myšlenky obnovy Československého státu  jsou vřele vítáni, pokud zdarma poskytnou nebo umožní umístění plakátu, bilboardu, banneru, nebo jiné formy reklamy nebo reklamní plochy pro podporu a šíření iniciativy ve svých prostorách, nebo na jiném veřejném místě, kdekoliv v ČR nebo na Slovensku!
 • Pro účely činnosti naší Iniciativy budou zapotřebí i nějaké finance. Pokud byste chtěli přispět finančně, domluvte se, prosím, přes uvedený kontakt na možnostech finančního přispění.Reklamy

6 komentářů u „Aktuality

 1. Dobrý den,

  je mi příští rok 50 let, na Slovensku mám příbuzné, tak se mi rozdělení nikdy nelíbilo. Pracuji celý život v OKD – a Slováci s námi stále dělají v našich dolech, tak je to jako kdysi.
  Jsem pro zpětné spojení, možná raději ve stylu konfederace (Čechy, Morava a Slezsko, Slovensko) – rozdělení byl nesmysl, naštěstí neproběhl vojenskou silou jako třeba u Jugoslávie.
  Pro Západ je výhodnější, když jsme jako malé státy, se kterými mohou lépe manipulovat… Tak už bylo dost „prasáren“ za těch 23 let od rozdělení, pojďme to zase změnit!
  Miluji Tatry a přírodu Slovenska vůbec.

  Zdraví

  Ing. Robert Duchoň
  Brušperk
  Česká republika (snad už brzy jiný název)

  To se mi líbí

 2. Dobrý deň,
  som veľmi rád, že hnutie za obnovenie Československa vzniklo. Vždy som bol zástancom spoločného štátu a rozdelenie Československa bez referenda beriem ako veľkú krivdu, ktorá bola vykonaná na nás „radových občanoch“. Dúfam, že myšlienku obnovy Československého štátu sa podarí zrealizovať. Držím palce.

  To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s